Zdroj: https://klubpzv.cz/novinky/rock-gang-party-the.switch-kalle-tomas-bocek-safety-first  •  Vydáno: 10.9.2018 7:33  •  Autor: Jakub Šilhavík

Rock Gang Party: The.Switch, Kalle, Tomas Bocek, Safety First

Rock Gang Party: The.Switch, Kalle, Tomas Bocek, Safety FirstV pátek 28. září se v uherskohradišťském klubu Mír naživo představí čtveřice výjimečných hudebních projektů z domácí nezávislé scény.

Klub Mír / Uherské Hradiště / 28. 9. 2018 / 19:00 / Vstupné: 120 Kč

The.Switch (rock crossover, Praha)
http://bandzone.cz/theswitch
Legendární The.Switch vystoupí po dlouhých osmi letech v Uherském Hradišti! Jejich energické koncerty jsou vždy jedinečným zážitkem, díky neustálému posouvání hranic stále patří mezi velmi aktivní kapely a slouží jako velká inspirace mnoha mladým muzikantům. Své nejnovější album nahráli v americké kolébce grunge Seattlu a to pod pečlivým dohledem uznávaného producenta Johna Goodmansona, který stojí za zvukem desek kultovních Sleater-Kinney, Blonde Redhead nebo Bikini Kill.

Kalle (slowcore, Tábor)
http://bandzone.cz/kalle
Oceňované duo Kalle v loňském roce vydalo napjatě očekávané druhé studiové album Saffron Hills, které si okamžitě získalo nadšené reakce fanoušků i odborné kritiky (ceny Anděl a Apollo za nejlepší album). Desku si dvojice Veronika Buriánková a David Zeman opět nahrála doma na pásový rekordér. Pracovali tak s vlastními osvědčenými postupy a výrazovými prostředky, které podtrhují specifickou a osobní atmosféru. Gradace vrstvených kytar dává Kalle silnou post-rockovou intenzitu, zatímco slowcoreová repetetivnost drží hudbu při zemi a vytváří dostatek prostoru pro zpěv. Právě Veroničin zpěv nechává do písní Kalle proplout mnohdy až popovou hitovost.

Tomas Bocek (soul pop, Uherské Hradiště)
https://youtu.be/GUp0RigbbQY
Tomas Bocek je velkým objevem generace mladých písničkářů, která vyrůstala s kytarou v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst. Jeho hudba je průřezem moderního zvuku a tradičního písničkářství, jeho písně jsou zrcadlem vlastních zážitků. V hlase se mu objevuje bezprostřednost a naléhavost.

Safety First (post rock, Uherské Hradiště)
http://bandzone.cz/safetyfirst
Kvarteto individualit ze srdce Slovácka se zaměřením na geometrii, symetrii, rytmické opakování a ubíhající perspektivu s možností časového naplánování. Tón navazuje na tón, úder střídá úder. V jednoduchosti je krása.

Diskuze
Celý večer odstartuje diskuze o tuzemské klubové scéně a možnostech, které se nabízejí začínajícím kapelám.

Vstupné: 120 Kč
Podporuj svou lokální scénu!

FB událost: https://www.facebook.com/events/1879694612124763/